بازیابی کلمه عبور

vovinam

سبک رزمی ووینام چیست؟

رشته رزمی ووینام، ورزش سنتی مردم ویتنام محسوب می شود و دفتر مرکزی آن نیز در همین کشور مستقر است. ضمن این که این رشته در بازی های آسیایی 2009 گوانجوی چنین و ایندورگیمز 2010 ویتنام به عنوان رشته منتخب در این بازی ها حضور خواهد یافت.

(ووینام : Việt Võ Đạo ،越武道، هنرهای رزمی از ویتنام)

یک هنر رزمی ویتنامی است.
ووینام ورزشی بدون سلاح می باشد. ورزشی که اصل اساس آن هم نرم و هم سخت بوده. شامل آموزش جسمی و همچنین ذهنی. استفاده از نیرو و عکس العمل حریف. ووینام همچنین شامل دست ، آرنج ، ضربات ، فرار و تکنیک های حمله و دفاع می باشد و همچنین مانند مبارزه و کشتی سنتی است. طیف وسیعی از تکنیک های این ورزش شامل مشت زدن ، لگد زدن و غیره و همچنین انواع ، کشتی ، شمشیر ، هیات ، تبر ، فن تاشو و دیگرتکنیک ها است.
تکنیک های دفاع شخصی را پوشش دفاعی در برابر حملات سلاح مانند choking از پشت و دفاع در برابر حملات با چاقو یا شمشیر.. می نامند . جستجوی پیشرفته یادگیری دانش آموزان را به ترکیب فنون و آموزش دفاع در برابر مهاجمین مسلح. مدرسان آموزش سلاح های سنتی مانند چوب بلند ، چوب کوتاه ، چاقو ، شمشیر و با شمشیر زدن. و بدین ترتیب سلاح به عنوان دستگاه آموزشی برای رسیدن به کنترل مطلوب از جسم و ذهن می باشد.

تاریخچه ووینام

فدراسیون آسیایی ووینام در سال 1387 با حضور 11 کشور آسیایی ، نایب ریئس شورای المپیک آسیا و دبیر کل کمیته ملی المپیک ایران تاسیس شد ، که در انتخابات آقای محمد نوحی به عنوان رئیس فدراسیون آسیایی برگزیده شد . از ابتدا تا کنون فدراسیون آسیایی ووینام توانسته است ووینام را بسط و گسترش دهد و در بازیهای معتبری همچون ایندورگیمز ، سی گیمز و بیچگیمز حضور یابد . ووینام رشته ای بسیار جذاب و جالب میباشد  که رشته ورزشی سنتی کشور ویتنام میباشد . این ورزش در بخش کمیته و فرم ( انفرادی و گروهی ) و همچنین سلاح برگزار می گردد مبارزات ووینام در تاتامی برگزار میگردد و تکنیکهای آن تکنیکهای پا همانند تکواندو و تکنیکهای دست همانند بوکس و ترکیبی از ورزشهای رزمی بخصوص کیک بوکسینگ میباشد

هر شخصی که بخواهد یک ورزش کامل رزمی را ادامه دهد میبتواند با ووینام به خواسته های درونی رزمی خود برسد .فدراسیون آسیایی ووینام تمام تلاش خود را در جهت تقویت و توسعه این رشته انجام می دهد تا بتوانیم مسیرهای ورود به بازیهای آسیایی معتبر را طی نماییم فدراسیون آسیایی ووینام با فدراسیون جهانی و دست اندراکاران آن کاملاً هماهنگ عمل می کنند و ارتباط خوبی با شورای المپیک آسیا دارد .
این فدراسیون تلاشهای خود را در جهت هماهنگی و همکاری با کلیه مجامع بین المللی انجام می دهد فدراسیون آسیایی ووینام اخلاق محوری و رسیدن به اوج قله های انسانیت را در دستور اصلی کار خود دارد .این فد راسیون احترام به قهرمانان ، پیشکسوتان ، مسئولین و بزرگان ورزش را برای خود یک افتخار می داند فدراسیون آسیایی ووینام با درنظر گرفتن کلیه موارد فوق یک تشکیلات منسجم و یک نهاد عمومی غیر دولتی میباشد که از تمام ورزشکاران آسیا  ، مسئولین و قهرمانان درخواست همکاری دارد  .

شعار همیشگی فدراسیون آسیایی ووینام : یک آسیا یک ووینام

ووینام ویت وو دائو

رشته رزمی ووینام، ورزش سنتی مردم ویتنام محسوب می شود و دفتر مرکزی آن نیز در

همین کشور مستقر است. ضمن این که این رشته در بازی های آسیایی 2009 ایندورگیمز

(داخل سالن) به عنوان رشته منتخب در این بازی ها حضور یافت.
(ووینام  Việt Võ Đạo هنر رزمی از ویتنام)

ووینام  ورزشی که اصل اساس آن هم نرم و هم سخت بوده. شامل آموزش جسمی و

همچنین ذهنی. استفاده از نیرو و عکس العمل حریف. ووینام همچنین شامل دست ، آرنج ،

ضربات ، فرار و تکنیک های حمله و دفاع می باشد و همچنین مانند مبارزه و کشتی سنتی

است. طیف وسیعی از تکنیک های این ورزش شامل مشت زدن ، لگد زدن و غیره و همچنین

انواع ، کشتی ، شمشیر ، هیات ، تبر ، فن تاشو و دیگرتکنیک ها است.

تکنیک های دفاع شخصی را پوشش دفاعی در برابر حملات سلاح مانند choking از پشت و

دفاع در برابر حملات با چاقو یا شمشیر.. می نامند . جستجوی پیشرفته یادگیری دانش آموزان

را به ترکیب فنون و آموزش دفاع در برابر مهاجمین مسلح. مدرسان آموزش سلاح های سنتی

مانند چوب بلند ، چوب کوتاه ، چاقو ، شمشیر و با شمشیر زدن. و بدین ترتیب سلاح به عنوان

دستگاه آموزشی برای رسیدن به کنترل مطلوب از جسم و ذهن می باشد.

 

ووینام به عنوان هنر رزمی ویتنام برای اولین بار در سومین دوره بازیهای آسیایی داخل سالن شرکت می کند.

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛ حضور هنر رزمی ویتنامی ووینام

(vovinam ) به عنوان یک رویداد رسمی در سومین دوره مسابقات آسیایی داخل سالن که ماه نوامبر در هانوی برگزار می شود باعث رشد و گسترش این رشته در جهان می شود.
به گفته مسئولان فدراسیون بین المللی ووینام ، ویتنامی ها که سعی دارند از میزبانی مسابقات داخل سالن برای معرفی این رشته رزمی جدید نهایت استفاده را ببرند امیدوارند تا ووینام در آینده ای نزدیک به بازیهای آسیایی و حتی المپیک راه یابد و به همین منظور طی سالهای اخیر سرمایه گذاری زیادی در معرفی این رشته در سطوح قاره ای وجهانی داشته اند.
بر اساس این گزارش، این رشته در 30 کشور جهان وجود دارد و در ویتنام نیز حدود 20000 ورزشکار در 40 شهر مختلف به تمرین در این رشته مشغولند.
گفتنی است در سالهای اخیر  ووینام در فستیوالهای بین المللی زیادی شرکت کرده و با اجرا در کشورهای مختلف سعی در ترویج این رشته و همچنین فرهنگ ، سرزمین و مردم ویتنام نموده است و محمد نوحی رئیس فدراسیون رزمی کشورمان مسئولیت نائب رئیسی آن را بر عهده دارد.